​مرادخانی: بیمه چهار هزار هنرمند در سال گذشته/ نجفی: احداث نخستین خانه هنرمندان پیشکسوت کشور در تبریز

[ad_1]

​مرادخانی: بیمه چهار هزار هنرمند در سال گذشته/ نجفی: احداث نخستین خانه هنرمندان پیشکسوت کشور در تبریز

علی مرادخانی با اشاره به نقش محوری تبریز در عرصه‌های گوناگون، گفت: رشادت‌های مردم تبریز در طول تاریخ توانسته است تاریخ این مرز و بون را آنگونه که شایسته است رقم بزند.

به گزارش آناج، وی در ششمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت در تبریز با بیان اینکه حوزه‌ی هنر ویترین کشور است، ادامه داد: تمام کشورها را به مشاهیر و هنرمندان می‌شناسیم و آنچه نمود یک شهر است ستارگان درخشان سپهر هنر در جامعه است.

معاون هنری وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی گفت: قدردان هنرمندانی هستیم که هر کدام به سهم خود در توسعه و گسترش فرهنگ این مرز و بوم در سطح جهان تلاش کرده‌ و همت خود را در این راه اعتلای فرهنگ صرف کرده‌اند.

رییس هیئت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت کشور، اظهار داشت: در سال گذشته چهار هزار نفر از هنرمندان پیشکسوت بیمه شدند و در صدد هستیم تا پایان سال جاری بخش دیگری از هنرمندان پیشکسوت به این موسسه افزوده شوند.

صادق نجفی نیز در این مراسم با اشاره به تخصیص زمینی به موسسه هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: نخستین خانه هنرمندان پیشکسوت کشور با وسعتی در حدود ۵۳۰۰ متر در تبریز احداث می‌گردد.

وی ادامه داد: این مجموعه رفاهی با کاربری فرهنگی، تفریحی و گردشگری در بهترین نقطه تبریز و مشرف به کوه سهند خواهد بود

گفتنی است ششمین همایش هنرمندان پیشکسوت ۲۰ الی ۲۳ تیرماه با حضور ۲۶۰ هنرمند پیشکسوت و خانواده‌های‌ ایشان در تبربز در حال برگزاری است.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *