کاندیداتوری پزشکان نام‌‌دار برای تغییر وضعیت/ پای سیاسی‌‌بازی به نظام پزشکی هم باز شد!

[ad_1]

کاندیداتوری پزشکان نام‌‌دار برای تغییر وضعیت/ پای سیاسی‌‌بازی به نظام پزشکی هم باز شد!

انتخابات نظام پزشکی استان جمعه این هفته همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد و افزایش دو برابری تعداد کاندیداهای ثبت نام‌ کننده نشان می‌دهد این جمعه، جمعه داغی برای پزشکان استان خواهد بود.

گروه اجتماعی آناج: پزشکی تجارت نیست و پزشکان نیز تاجر نیستند، با جان مردم سروکار دارند و اندکی غفلت باعث خواهد شد تا جان یک انسان از دست برود و همین مسئله موجب شده پزشکی از خطرناک‌‌‌‌ترین و در عین حال مقدس‌‌‌ترین شغل‌‌‌ها باشد.

گرچه مطب پزشکی دکان تجارت نیست اما برای احقاق حقوق پزشکان و حتی بیماران نیز این صنف نیاز به یک گروه دارد که سازمان نظام پزشکی یکی از این صنف‌‌‌‌هاست. در آستانه انتخابات نظام پزشکی باید به این مسئله توجه داشته باشیم که وجود یک تیم قوی و کاردان در نظام پزشکی نه تنها حقوق نادیده شده پزشکان را احقاق خواهد کرد بلکه در مسیر حقوق بیماران نیز دست اندازها را از بین می‌‌برد.

مانند هر انتخابات دیگری انتخاب افرادی شایسته باعث رشد و پیشرفت در آن سازمان و ارگان خواهد شد هرچند ترکیب ثابت 25 سال گذشته در سازمان نظام پزشکی استان از بی اهمیت بودن این انتخابات برای اغلب پزشکان خبر می‌‌‌دهد.

این اتفاق در حالی رخ داده است که سازمان نظام پزشکی جزو معدود سازمان‌‌‌هایی است که می‌‌تواند از حقوق پزشکان دفاع کند و اهمیت ندادن به این انتخابات به منزله عدم توجه به حقوق خود این پزشکان است.

ترکیب ثابت و البته پیر سال‌‌‌های گذشته نظام پزشکی استان باعث شده است که در انتخابات پیش رو پزشکان جوان اما حاذق پا به عرصه انتخابات بگذارند تا شور و نشاط جدیدی را وارد این سازمان کنند. مسلما تجربه در هر سازمانی حرف اول را می‌‌زند اما وقتی این تجربه خالی از شور و انگیزه جوانی برای انجام کارها باشد مانند آب راکد در آخر گندیده می‌‌شود و به جای حل مشکلات، شاهد مشکل تراشی نیز خواهیم بود.

موضوع جالب در انتخابات سازمان نظام پزشکی امسال که در سی ام تیرماه برگزار خواهد شد ارائه لیست اصلاح طلبی برای حضور در این انتخابات هستیم که نشان می‌‌دهد پای سیاست به حوزه سلامت نیز باز شده است.

بعد از بازی‌‌‌های سیاسی در شهرداری‌‌‌ها و شوراها این بار جناح‌‌‌‌بندی و سهم خواهی به نظام پزشکی هم رسیده است و باید از این دوستان که لیست امید را بسته‌‌اند و گروه اصولگرایی را پیش روی خود نمی‌‌‌بینند، بپرسیم که اساسا درد سیاست دارند یا درد حل مشکلات پزشکان و یا بیماران؟

در آستانه انتخابات نظام پزشکی شاهد حضور سه گروه از پزشکان هستیم که هر کدام به نوعی مدعی ریاست هستند هرچند به نظر می‌‌رسد اقبال به پزشکان مستقل بیشتر از گروه‌‌‌های دیگر است اما باید منتظر ماند و دید که آیا جامعه پزشکان رای به نفع “تغییر” خواهند داد و یا از وضع سازمان نظام پزشکی تبریز راضی هستند.

البته در این بین حضور حداکثری پزشکان در این انتخابات نیز بسیار مهم است زیرا در طول چهار سال آینده مطالبات پزشکان از طریق سازمان نظام پزشکی دنبال خواهد شد و حضور حداکثری آنها باعث خواهد شد که چرخه انتخاب به نفع این سپید پوشان رقم بخورد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *