هر جمعه در تبریز 700 یا 800 هیئت حسینی مراسم می‌‌گیرند

[ad_1]

هر جمعه در تبریز 700 یا 800 هیئت حسینی مراسم می‌‌گیرند

اسماعیل جبارزاده با اشاره به حسینی بودن این استان در بین سایر استان‌های ایران، اذعان داشت: هر جمعه بیش از 700 تا 800 هیئت در سطح تبریز برگزار می‌شود که این تمایز میان آذربایجان‌شرقی با سایر استان‌ها را نشان می‌دهد

به گزارش آناج، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در دیدار اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به غیرت دینی و مذهبی استان، اظهار داشت: بنده با تمام اطمینان می‌توانم به اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بگویم که آذربایجان‌شرقی در حوزه عفاف و حجاب رتبه اول را در کشور داراست.

وی افزود: با توجه به خطبه‌های دیروز نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، ایشان نیز بر این باور بودند که اگر امروز زن یا دختر بدحجابی را در بیرون مشاهده کردید، مسافرانی هستند که در فصل مسافرت به این استان سفر می‌کنند که مردم می‌توانند با ادبیات مناسب، مسافران این استان را به پوشش مناسب راهنمایی کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر حسینی بودن این استان، خاطرنشان کرد: هر جمعه بیش از 700 تا 800 هیئت در سطح تبریز برگزار می‌شود که این تمایز میان آذربایجان‌شرقی با سایر استان‌ها را نشان می‌دهد؛ چراکه در بعضی از هیهات سایر استان‌ها، فقط در فاطمیه یا دهه محرم هیات حسینی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر برگزاری هیئت‌های حسنی در تبریز، سالانه چند هزار برنامه فرهنگی در قالب سپاه پاسداران، اداره تبلیغات اسلامی، دانشگاه‌ها و صداوسیما برگزار می‌گردد که این نشان از مذهبی و فرهنگی بودن این استان است.

جبارزاده با بیان اینکه انسجام در بین دستگاه‌ها در سطح استان وجود دارد، اذعان داشت: خوشبختانه اقدامات صورت گرفته با هماهنگی دستگاه‌ها و نهادها دولتی و غیردولتی بوده ولی انتظار داریم وضعیت این برنامه‌ها ازلحاظ کمی و کیفی افزایش یابد.

وی افزود: در مورد مسائل فرهنگی، استان آذربایجان شرقی به جدیت این موضوع را دنبال کرده و به مسئولان و نهادهای مرتبط با مساجد فرصت داده است تا در عرض سه ماه، تعداد مساجد و مساجدی که در آنها نماز اقامه می‌شود را به استانداری و دفتر امام‌جمعه استان معرفی کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بحث پیوست فرهنگی و پیوست زیست‌محیطی در شرایط مطلوبی نمی‌باشد، تصریح کرد: با توجه به عدم پاسخگویی نیازهای ما در استان در حوزه سنده توسعه ملی، با همکاری نهادهای استانی، سندی را مدون کردیم تا با توجه به نیازهای استان، پیش رویم.

وی ادامه داد: با توجه به ابتدایی بودن سند توسعه استان، امسال نیز با هماهنگی نهادهای تصمیم گیر و اجرائی، آن سند را به‌روز رسانی خواهیم کرد، که در به‌ روز رسانی این سند، به مباحث فرهنگی پرداخت خواهد شد.

جبارزاده در پایان متذکر شد: هدف ما، استفاده از تصمیمات نماینده ولی‌فقیه در استان، کم کردن دغدغه‌های مقام معظم رهبری و بهره‌مندی از نکته نظرات اعضاء کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *