عفت و حیا از تاکیدات و مشترکات ادیان و مذاهب است

[ad_1]

عفت و حیا از تاکیدات و مشترکات ادیان و مذاهب است

  • 1396/04/27 13:35
  • 85932

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛

عفت و حیا از تاکیدات و مشترکات ادیان و مذاهب است

حجت الاسلام سید مهدی قریشی گفت:تاکید بر روی مشترکات بین ادیان و مذاهب موجب تامین و تحکیم وحدت و صمیمت میشود که این موضوع در استان آذربایجان غربی به عنوان رنگین کمان اقوام و ادیان بیش ازپیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش آناج از ارومیه،حجت الاسلام سید مهدی قریشی در جلسه هم اندیشی ادیان ومذاهب با موضوع حیا و عفت اظهار داشت: آذربایجان غربی متشکل از ادیان و مذاهب مختلف است که با برادری در کنار هم هستیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی این همدلی را مستحکم تر می کند .

وی تصریح کرد: در بیانات بزرگان تمام ادیان و کتب آسمانی تاکید ویژه ای روی مسئله حجاب شده و این بیانگر صراحت ادیان الهی در برخورداری از حجاب و عفت است.

حجت الاسلام قریشی افزود:  یکی از مباحثی که تامین کننده وحدت و دوری کننده از تفرقه است همین موضوع اشتراکات دینی نظیر حجاب و عفاف است که در ادیان الهی موردتاکید است از این رو  مسئله عفت و پوشش برای تمام ادیان الهی مورد احترام و مهم است.
در ادامه این نشست کشیش عزیزیان به ایراد سخن پرداخت و اظهار کرد: عفاف و حجاب در میان مسیحیان از ایام دور رایج بوده و نمونه بارز یک زن محجبه در میان مسیحیان حضرت مریم است که  پاکدامن و عفیف بودنش  درکتاب مقدس قرآن کریم آمده است.

وی ادامه داد: پوشش زنان در فیلم های هالیوودی برگرفته از  کتاب مقدس نبوده و نماد زن مسیحی نیست.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *