دستگیری 80 درصدی افراد دارای حکم جلب و تحویل آنان به مراجع قضائی/هر کادر ناجا به اندازه 3 نفر کار و تلاش می کند

[ad_1]

دستگیری 80 درصدی افراد دارای حکم جلب و تحویل آنان به مراجع قضائی/هر کادر ناجا به اندازه 3 نفر کار و تلاش می کند

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: اجرای احکام صادره قوه قضائیه از ارکان مهم تحقق عدالت قضایی بوده که در این استان با دستگیری 80 درصدی افراد دارای حکم جلب و تحویل آنان به مراجع قضائی اقدام مهمی در اجرای احکام و مجازات افراد مجرم صورت گرفته است که این کار می تواند به عنوان الگوی کشوری مطرح باشد.

به گزارش آناج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سردار محمد شرفی در جلسه جمع بندی نظارت ستادی با اشاره به حوادث و اقدامات اخیر سوء امنیتی و تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر حضرت امام راحل، اظهار داشت: افزایش و تقویت ضریب امنیتی در مراکز جمعیتی، اماکن طبقه بندی شده و زیرساخت‌های حیاتی کشور ضروری بوده و نیاز هست در این خصوص اهتمام و توجه بیش از پیش صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به نص صریح قانون مبنی بر داشتن پیوست امنیتی که برای توسعه جوامع صنعتی و شهری ضروری است لذا همکاری و تعامل دولت و ناجا در این خصوص باید بهتر و بیشتر از قبل باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در نظارت ستادی هدف اصلاح ساختار می باشد،تاکید کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته توسط بازرسان 26 تیم اعزامی از معاونت ها و پلیس های تخصصی ناجا، عملکرد انتظامی استان آذربایجان شرقی مطلوب و عالی ارزیابی شد.

سرپرست بازرسان ناجا در آذربایجان شرقی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص تحقق عدالت قضائی، افزود: اجرای احکام صادره قوه قضائیه از ارکان مهم تحقق عدالت قضائی بوده که در این استان با دستگیری 80 درصدی افراد دارای حکم جلب و تحویل آنان به مراجع قضائی اقدام مهمی در اجرای احکام و مجازات افراد مجرم صورت گرفته است که این کار می تواند به عنوان الگوی کشوری مطرح باشد.

این مقام ارشد انتظامی ناجا تصریح کرد: درست است در ناجا کمبود منابع انسانی و امکانات داریم ولی کارکنان با روحیه ایثارگرانه به صورت جهادی عمل کرده و به جرأت می‌توان گفت هر پرسنل و کادر ناجا به اندازه 2 یا 3 نفر کار و تلاش می کند.

سردار “شرفی” نفوذ به لایه های اجتماعی را اثرگذار دانست و تاکید کرد: رویکرد بعد اجتماعی و حسن اعتماد مردم به پلیس نقطه قوت ناجا در ماموریت های محوله بوده و باید از این فرصت به دست آمده در مردمی کردن امنیت نهایت تلاش و بهره را داشته باشیم.

وی به افزایش همدلی و هم افزایی دستگاه های اجرایی اشاره کرد وگفت: امنیت یک تولید اجتماعی است و تردیدی نیست که اگر همت عمومی درجامعه ایجاد شود پلیس در کنار مردم و سایر دستگاه‌ها می‌تواند در بحث پیشگیری از جرایم موفق باشد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات  سردار “حسن خانی” فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی در خصوص ارتقاء معیشت و صیانت کارکنان، خاطرنشان کرد: صیانت و ارتقاء معیشت پرسنل از موضوعات مورد تاکید فرمانده ناجا بوده که کارهای خوبی در این حوزه در فرماندهی انتظامی استان صورت گرفته و امیدواریم این اقدامات تداوم داشته و منجر به ارتقاء روحیه  و انگیزه خدمتی کارکنان شود.

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *