خشکسالی شهرستان های اهر و هریس را تهدید می کند

[ad_1]

خشکسالی شهرستان های اهر و هریس را تهدید می کند

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه امسال خشکسالی در شهرستان‌های اهر و هریس اثرات منفی از خود بر جای گذاشته است و باید تدبیر لازم جهت مقابله با این بحران ارائه شود.

به گزارش آناج به نقل از فارس، بیت‌الله عبدالهی بعد از ظهر امروز در جمع دهیاران شهرستان اهر به بزرگراه اهر – تبریز  اشاره کرد و لزوم تسریع در اجرای این پروژه مهم و حیاتی را از خواسته‌های مردم منطقه عنوان کرد.

وی ارتباطات جاده‌ای را زیربنای توسعه سایر بخش‌ها عنوان کرد و اتمام این پروژه را در پیشرفت و توسعه منطقه مهم عنوان کرد.

این نماینده مجلس از استاندار آذربایجان‌شرقی خواست تا بر اتمام بزرگراه  اهر – تبریز، رفع مشکل آب و معادن اهر و هریس بیش‌از پیش توجه داشته باشد.

وی ادامه داد: سد ستارخان شهرستان اهر با قابلیت ذخیره نزدیک به 100 میلیون لیتر آب طراحی‌شده ولی تاکنون حتی آب ذخیره‌ شده در این سد به 50 میلیون لیتر هم نرسیده و اکنون چیزی در حدود 35 میلیون لیتر آب دارد و مردم روستاهایی همچون «نقدوز» که به دلیل گرمای هوا و تبخیر آب از این نعمت در مضیقه هستند.

عبدالهی خاطرنشان کرد: نبود و کمبود آب در این برهه از زمان تهدیدی برای بخش کشاورزی به شمار می‌رود که باید از هم‌اکنون به فکر تکمیل سدهای نیمه‌تمام برای آینده باشیم این در حالی است که اگر آب کشاورزی تأمین نشود و باغداران و کشاورزان نتوانند آب مورد نیاز را تأمین کنند چه بر سر کشاورزی منطقه خواهد آمد؟

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدید خشکسالی، افزایش دمای هوا و کمبود منابع آب مردم حوزه انتخابیه را به‌صرفه جویی در مصرف آب توصیه کرد.

وی در  ادامه به دیدار خود با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و از تخصیص 10 هزار تن قیر رایگان به منظور آسفالت راه‌های روستایی شهرستان‌های های اهر و هریس خبر داد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *