حجت الاسلام پژمانفر: افزایش شدید برج سازی در آذربایجان‌شرقی/ ساعی: فرهنگ یک‌شبه تولید و یک شبه از بین نمی‌رود

[ad_1]

در کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای فرهنگی عمومی استان مطرح شد؛

حجت الاسلام پژمانفر: افزایش شدید برج سازی در آذربایجان‌شرقی/ ساعی: فرهنگ یک‌شبه تولید و یک شبه از بین نمی‌رود

ظهر امروز در کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای فرهنگی عمومی آذربایجان‌شرقی، وضعیت فرهنگی استان بررسی و برای تبریز 2018 تدابیری توسط مدیران و نمایندگان مجلس اخذ گردید.

به گزارش آناج، ظهر امروز دیدار کمیسیون فرهنگی مجلس و شورای فرهنگی عمومی آذربایجان‌شرقی در بیت نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر با اشاره به وضعیت فرهنگ در استان آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: یکی از جالب‌ترین اتفاقات در این استان، پیشرفت چشم‌گیر برج‌سازی و استفاده از کلمات لاتین است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: این را بدانیم که هر کاری که انجام می‌دهیم، تأثیرات مثبت یا منفی خود را به‌جای خواهد گذاشت و استفاده از کلمات لاتین که جلوه شهر را نیز تغییر می‌دهد در قانون نیز خلاف محسوب می‌شود و مطمئناً تأثیر ناپسندی خواهد داشت.

زهرا ساعی در بخشی از این برنامه با تأکید بر صدمه دیدن موضوعات فرهنگی در جامعه، اذعان داشت: متأسفانه موضوعات فرهنگی در جامعه دست‌خوش بعضی از اقدامات شده است که متأسفانه قابل جبران نیست.

وی ادامه داد: این را بدانیم که موضوعات فرهنگی به تنهایی یک شبه درست و از بین نمی‌روند و تأثیراتی که کم‌کم بر رو جامعه گذاشته می‌شود باعث می‌شودتا فرهنگی نمایان یا ناپدید گردد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در پایان با اشاره به دشمنان جمهوری اسلامی، خاطرنشان ساخت: مدعیان زیادی هستند که قصد نابودی این فرهنگ را داشته و باید مسئولان کشوری و استانی با برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت آنها را ناامید و مأیوس کنند.

محمد محمدپور نیز در پایان این مراسم با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی نظر به تغییر جلسات در استان را دارد، اظهار کرد: در نظر داریم با تغییر سلسله جلسات شورای فرهنگ عمومی، جلساتی مؤثر و کاربردی در سطح آذربایجان شرقی برگزار کنیم.

وی افزود: جلوگیری از اتلاف فرصت‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود در مساجد ازجمله اقدامات این شورا خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در پایان با تأکید بر سیاست‌های کلی شورا، گفت: در نظر داریم تا با برگزاری همایش قرآن‌پژوهان، تجلیل از علما و … گام مؤثری در تبیین آرمان‌ها سیاست‌های کلی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برداریم.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *