افزایش استقرار روحانی در روستاهای آذربایجان‌شرقی

[ad_1]

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

افزایش استقرار روحانی در روستاهای آذربایجان‌شرقی

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: افزایش استقرار روحانی در روستاهای استان 55 روحانی جدید در روستاهای استان برای انجام تبلیغات و اجرای برنامه‌های مذهبی در روستاهای استان مقیم شدند.

به گزارش آناج به نقل از فارس، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی  بعد از ظهر امروز در نشست شورای مدیران سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در مراغه اظهار داشت: هم اکنون برنامه‌های فرهنگی، تبلیغی و دینی این سازمان در روستاهای بالای 200 خانوار با 800 نفر جمعیت با 106 روحانی مستقر در روستاها اجرا می‌شود.

وی افزود: سال گذشته تعداد روحانیون مسستقر در روستاهایی استان 51 نفر بودند.

حسینی گفت: ترویج و تبیین آموزه‌های اسلامی و آرمان‌های متعالی انقلاب و نظام اسلامی در قالب حرکتی پویا و بالنده از رسالت‌های اصلی این سازمان فرهنگی است و  راه‌اندازی دبیرخانه جمعیت زنان فرهیخته کشور و انجمن‌های اسلامی کشور در تبریز از دیگر اقدامات اساسی است.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: با توجه به بروز برخی آسیب‌های اجتماعی در زمینه ظهور عرفان‌های کاذب و نوظهور، سلسله نشست‌های تخصصی و فرهنگی با حضور روحانیون و مدیران استانی با محوریت این سازمان برگزار می‌شود.

امام جمعه مراغه نیر در این جلسه با اشاره به نقش تبیین آموزه‌های دینی در جامعه اسلامی گفت: رسالت سازمان تبلیغات اسلامی در ترویج فرهنگ اسلامی سنگین و خطیر بوده و در این راستا باید مورد اهتمام قرار گیرد.

حجت‌الا سلام والمسسلمین محمدتقی پورمحمدی افزود: این سازمان از برکات نظام و انقلاب اسلامی بوده و باید در راستای ترویج اسلام ناب محمد (ص) و آموزه‌های اسلامی تلاش کند.

وی ادامه داد: روحانیون در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف دینی، فرهنگی و مذهبی باید مبلغ اسلام و مبانی آن در بین آحاد جامعه باشند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *